Mega HafızaMega Hafıza™ ve Melik Duyar hafıza eğitimi, hızlı öğrenme, beyin eğitimi, hızlı okuma, konsantrasyon ve mental matematik konularında hem Türkiye’de, hem de Dünya’da tanınan öncü marka ve isimlerdir. Dünya Hafıza Şampiyonlarından olan kurumun başkanı Melik Duyar, aynı zamanda “MEMORIAD™ Dünya Hafıza, Mental Matematik ve Hızlı Okuma Olimpiyatları”nın da uluslararası dönem başkanıdır. Mega Hafıza’nın genel olarak uzman olduğu konuları öğrenmek için aşağıda sunulan kısa tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

MEGA HAFIZA™ TANITIM FİLMİMEGA VİTAMİN™

Melik Duyar ve Mega Hafıza™, 1987 yılından beri hafıza, zeka, hızlı öğrenme, konsantrasyon, yaratıcı düşünme, hızlı okuma, zeka oyunları, zeka oyuncakları gibi “BEYİN TEMELLİ KONULAR”ı kendi uzmanlık alanı olarak seçerek, bu konuda lider olmuş bir firmadır. MEGA VİTAMİN™ Mega Hafıza™’nın bir alt kuruluşudur.

Doğru beslenme ve beyni ihtiyacı olan besinlerle donatma öğrenmede çok daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Bu bilinç ile Mega Vitamin™ zihin sağlığı, hafıza, zeka, konsantrasyon ve beyni destekleyen vitamin, mineral ve gıda destek ürünlerini kendi üretim alanı olarak seçmiş olup, hedefi kişileri bilinçlendirmek ve tüm dünyaya bu konuda en iyi ürünleri sunmaktır. Mega Vitamin™ her türlü vitamin ürünü değil, sadece hafıza, zeka ve beyni destekleyen vitaminler, mineraller ve gıda destek ürünleri üretmekte ve üyelerinin kullanımına sunmaktadır.

MELİK DUYAR KİMDİR?

Çeşitli televizyon kanallarında yaptığı hafıza gösterileri ile tanınan ve Fotografik Hafıza Dünya Şampiyonlarından olan Melik Duyar aynı zamanda "MEMORIAD™Dünya Hafıza, Mental Matematik & Hızlı Okuma Olimpiyatları"nın da uluslararası dönem başkanıdır. Melik Duyar Türkiye'ye "Hafıza ve Beyin Eğitimi" kavramını öğreten ve Türkiye'de bu konudaki eğitimleri başlatan kişi olarak tanınmakta olup, dünyada da bu konuda öncü isimlerden birisidır.

Melik Duyar, 1980 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı konuda master yaptı. Ayrıca özel öğrenci olarak Makine Mühendisliği fark derslerini de aldı.

1986 yılında, Malezya Hükümetinden aldığı bursla Kuala Lumpur INTAN Enstitüsünde "Kamu Yönetimi" konusunda eğitim gördü. 1988-1989 yılları arasında, Amerika Birleşik Devletleri Hükümetinden aldığı Humphrey bursu ile Minnesota Üniversitesinde "Ekonomi" konusunda lisansüstü eğitim gören Duyar, ayrıca Humphrey Enstitüsünde bir yıl "Liderlik" eğitimi aldı.

Bu yıllarda hafıza gücüyle ilgili bilimsel araştırmalara ilgi duyan Duyar, daha sonra 1994 yılında katıldığı, İngiltere Beyin Vakfı tarafından Londra'da düzenlenen Dünya Hafıza Şampiyonasında, "Fotografik Hafıza" dalında dünya şampiyonu olarak altın madalya almış ve dünyanın sayılı hafızaları arasına girmiştir. Bu şampiyonada ayrıca "iskambil kartlarının takibi" ve "karışık bilgilerin takibi" konusunda dünya üçüncüsü olarak iki tane bronz madalya kazanan Duyar, "rakamların takibi"nde de dünya dördüncüsü olmuştur. Duyar aynı yıl, İngiltere'de yayınlanan "The Book of Genius" adlı kitapta dünyadaki en iyi hafıza gücüne sahip ilk on kişi arasında gösterilmiştir. "The Book of Genius" adlı kitabın ilgili sayfalarını görmek için aşağıdaki ilgili resimlere tıklayınız.

Yazar, 1994-95 yıllarında Avrupa Topluluğu tarafından verilen Jean Monnet bursu ile İngiltere'de Exeter Üniversitesinde "Avrupa Topluluğu Ekonomisi" dalında bir başka master çalışmasını daha tamamlamıştır. İskenderun Demir ve Çelik fabrikalarında Eğitim Merkezi Yöneticiliği ve Dünya Bankasının çeşitli projelerinde eğitimci olarak görev almış olan Duyar, yaklaşık 1988 yılından beri tüm çalışmalarını hafıza, zeka, mental matematik, hızlı öğrenme, beyin eğitimi, zihinsel potansiyeli geliştirme ve yaratıcı düşünme teknikleri üzerine yoğunlaştırmış olup, bu konularda araştırmalar yapmakta, yeni eserler hazırlamakta ve çeşitli seminerler vermektedir.

"Mega Hafıza"nın başkanı olan Duyar' ın beyni ve zihinsel potansiyeli maksimum seviyede kullanma konularında çok sayıda eserleri ve eğitim setleri vardır. Guinness Dünya Rekorları 2014 baskısının “Hafıza ve Mental Matematik” bölümlerinde Memoriad™ Dünya Hafıza Olimpiyatları’nın onayladığı Dünya Rekorları ile birlikte Memoriad Başkanı olarak yer alan Melik Duyar, part-time olarak çeşitli üniversitelerde "İsimler ve Yüzler Hafızası", "Beyni Etkin Kullanma®" ve "Yaratıcı Düşünme Teknikleri®" dersleri de vermektedir. Guinness Dünya Rekorları 2014 baskısının ilgili sayfalarını görmek için aşağıdaki ilgili resime tıklayınız.

YIL 1992 – TÜRKİYE’NİN HAFIZA & BEYİN EĞİTİMİ KAVRAMLARIYLA TANIŞTIĞI FİLM

Melik Duyar ve Mega Hafıza isimlerini GOOGLE arama motorunda yazdığınızda ilgili tüm medya görüntülerine ve haberlere kolayca ulaşabilirsiniz.